Wytyczenia budynków

Jednym z etapów realizacji inwestycji jest geodezyjne opracowanie dokumentacji projektowej w celu wytyczenia obiektu budowlanego w terenie. Jest to niezbędna czynność dla każdego inwestora bez której nie można rozpocząć budowy domu. Ustawa prawo budowlane nakłada na inwestora obowiązek przestrzennego usytuowania obiektu budowlanego zgodnie z projektem budowlanym w szczególności zachowaniu odpowiednich odległości względem granic nieruchomości, obiektów istniejących i projektowanych.

W praktyce geodeta wytycza w terenie osie konstrukcyjne budynku przez oznaczenie wskaźników, punktów określających położenie projektowanych osi. Następnie wyznacza wysokość posadowienia zera budynku. W końcowym etapie zadania wykonawca prac geodezyjnych kontroluje tyczenie sprawdzając miary czołowe, przekątne i utrwala wyżej wymienione dane na szkicu tyczenia, który przekazuje kierownikowi budowy.

Wykonawca prac geodezyjnych stwierdza wykonanie czynności geodezyjnego wytyczenia obiektów budowlanych przez dokonanie odpowiedniego wpisu w dzienniku budowy.

Czynności wytyczenia obiektów reguluje ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane oraz rozporządzenie MGiB z 21 lutego 1995 w sprawie rodzaju i zakresu opracowań geodezyjno-kartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie.

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Darmowa wycena

Geocentr Sp. z o.o.

ZAPYTAJ O WYCENĘ

WYTYCZENIA BUDYNKÓW

KONTAKT

Geodezyjna obsługa inwestycji

Mapy do celów projektowych

Inwentaryzacje

Wytyczenia przyłączy

Wytyczenia budynków

Podział nieruchomości

Wznowienie granic nieruchomości

Rozgraniczenie nieruchomości

Regulacja stanów prawnych nieruchomości

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Możesz je wyłączyć. Dowiedz się jak

Realizacja projektu: Wytwórnia Marketingu

59 834 32 13

biuro@geocentr.pl

OFERTA

O FIRMIE

Firma Geocentr Sp. z o.o. oferuje usługi geodezyjne w pełnym zakresie.

Współpracujemy z klientami indywidualnymi, firmami oraz instytucjami.

Nasza siedziba znajduje się w Człuchowie, w województwie pomorskim, a w branży jesteśmy od 1989 roku.

CZYTAJ WIĘCEJ